rozvody odpadu - kurenari24.sk | kúrenári - vodári - plynári

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

rozvody odpadu

voda

ROZVOD ODPADU


Zaoberáme sa prevažne rozvodmi splaškovej vnútornej kanalizácie, ale sme schopní inštalovať aj vonkajšiu dažďovú kanalizáciu, kde je potrebné zabezpečiť pozemné alebo horolezecké práce.


Pre rozvod vnútornej kanalizácie sa dnes používajú plastové potrubia spájané jednoduchým zasaďovaním na o-krúžky.   "Samotné sesadzovacie" potrubie je umožnené takmer beztlakovou prevádzkou (tlak činí okolo 20 Pa)

To je, ale vyvážené nutnosťou rozvod starostlivo vyspádovat čo prináša veľké komplikácie pri krížení s inými rozvodmi. Je to takmer vždy ten najväčší priemer potrubia zo všetkých. Rozvody sa snažíme schovať do steny, alebo podlahy a zabezpečiť dostatočný spád.

V prípadoch, keď spád nie je možné zabezpečiť prirodzene, odberné miesto je pod úrovňou pripojovacieho miesta na kanalizáciu, existujú tzv prečerpávacie zariadenia, sú to kalové čerpadlá s výfukovou nádobou a vývodami. Podľa výkonu čerpadla je možné splašky vytlačiť aj do výšky niekoľkých desiatok metrov.

Rozvody vnútornej kanalizácie vykonávame prevažne z rúr zn Osma typu HT - šedivý plast, pre vonkajšie rozvody sa používa typ KG - oranžový plast. Vo väčších priemeroch (od DN 300) sa používajú rúry kameninové. Predtým sa používali pre rozvody kanalizácie rúrky liatinové, poznáme dva druhy, hrubostenné a tenkostenné.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky PageRank ikona zdarma