radiátory - kurenari24.sk | kúrenári - vodári - plynári

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

radiátory

kúrenie

RADIÁTORY


Spôsobov, ktorým možno dostať teplo do miestnosti je niekoľko.

Rozhodnutie je na Vás, ak je kúrenie dobre inštalované, všetky materiály vydržia v rozmedzí cca 20 rokov (oceľ) - 60 rokov (liatinana, meď), životnosť telesa sa skoro lineárnou interpoláciou dá porovnať s cenou.

 

Vyhrievacie telesá - radiátory pracujú na princípe sálania tepla - závisí na veľkosti sálavej plochy. Telesa sa najlepšie umiestňujú pod okná, má to hneď niekoľko dôvodov - je to najchladnejšie časť miestnosti, okná sa nerosia a pri tomto umiestnení dochádza k prirodzenej cirkulácii vzduchu. Možno umiestniť teleso aj inam, ale musí sa zohľadniť výkon - veľkosti telesa.

   
   
Druhy vyhrievacích telies:


 

--       
článkové radiátory -

Článkové radiátory sú vhodné pre teplovodné ústredné vykurovanie. Ich prednosťou je predovšetkým dlhá životnosť, ktoré dosahujú vďaka robustnej konštrukcii a použitím vhodného materiálu. V porovnaní s inými radiátormi sú vhodnejšie do miest s vysokými požiadavkami na hygienu vďaka ich jednoduchšie čistiteľnosti. Článkové radiátory je možné si zostaviť do požadovaného výkonu i rozmerov.

--       stolové
- kompaktné teleso je vyrábané v rôznych rozmeroch (výška od 30cm - 90cm a dĺžky od 40cm - 3m). Tu je výhodou aj dokonalejšia povrchová úprava (teleso je z výroby vybavené kvalitným vypálením práškovym lakom v troch vrstvách), ale aj malý obsah vody (opak liatiny - teleso je rýchlo nahriate).

--       kúpeľňové rebríky
- radiátor v tvare rebríka zváraný z oceľových rúrok opatrený rovnakou povrchovou úpravou ako telesá doskové (možno voliť aj iné farby ako biele), ďalej sa vyrábajú v chrómovej úprave a na trhu existujú aj výrobcovia, ktorí rebríky vyrábajú z nerezu. Tieto rebríky sú praktické svojou použiteľnosťou v kúpeľniach na zavesenie a vysušenie uterákov.

--       špeciálne
- rôzne dizajnérske špeciality, predsieňové steny kombinované so zrkadlom, telesá ohnuté do oblúka alebo do rohu. Ďalej existujú telesá vyrobené zo špeciálnych materiáloch - hliník, meď, nerez.

     


Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky PageRank ikona zdarma